Sıcak Hava Üreteci Jeneratörü Fiyatları

Sıcak Hava Üreteci Özellikleri

Sıcak hava üreteci, Ortam havasının ısıtılması gereken geniş hacme sahip cafe, restaurant,kış bahçesi, fabrika, atölye ahır, kümes,imalathane ısıtma sistemleri için en ideal çözümlerden biridir.  Sıcak hava üreteci ortam havasını alır ve eşanjörlerden geçirerek sıcak olarak üfler. Özellikle tavanı çok yüksek olmayan işletmeler için mükemmel ısıtma çözümleri sunmaktadır. Sıcak hava jeneratörü ile ısıtılan mekanlar klasik yöntemli ısıtma sistemlerine göre hem daha konforlu hem de daha çok yakıt tasarrufu sağlayabilmektedir. Isıtılan havanın içeriye üflenmesi sonucu hava sirkülasyonu oluşturması  mekan içerisinde daha homojen ısı dağılımı oluşturacak bu da çok daha az yakıtla mükemmel bir konfor sunacaktır.

Sıcak hava jeneratörü Yanarak ısı oluşturan Doğalgaz veya Lpg bir fan yardımı ile ısı eşanjörleri içerisinden geçirilir. Yanmış sıcak gazlar eşanjörler içerisinden geçerken ısısını ortamdan emilen havaya iletir. Böylelikle görevini yerine getiren baca gazı bacadan dışarı atılır. Baca gazından gerekli olan ısıyı alan ortam havası başka bir fan vasıtasıyla ortama geri üflenir. Ortam sıcaklığı kademeli olarak yükseldikçe ısıtma performansı da yükselir.

Sıcak hava jeneratörü Yaz döneminde ise cihaz sadece fan konumunda kullanılarak vantilatör olarak kullanılabilmektedir. Ortam havasını hareketlendirmek mekanın ferahlamasını sağlamaktadır.

 

Sıcak Hava Jeneratörü;

 • Yüksek verime sahiptir
 • Uzun ömürlüdür
 • Montajı ve işletmesi kolaydır
 • Elektronik ateşlemelidir
 • Ortamı çok ksa bir zamanda rejime sokar
 • Ekonomiktir
 • Yatırım ve işletme maliyetleri kazan ve borulama v.s. ihtiyacına göre düşüktür.

Shu 30 Sıcak Hava Üreteci Teknik Özellikleri

 

SICAK HAVA ÜRETECİ MODEL : SHU30

Nominal Isıl Güç :                                    1. Kademe : 16,4 kW / 14.170 kcal/h             2. Kademe : 27,2 kW / 23.390 kcal/h

Çıkış Gücü:                                             1. Kademe : 15,1 kW / 13.040 kcal/h             2. Kademe : 25 kW / 21.600 kcal/h

Doğalgaz Tüketimi :                                1. Kademe : 1,7 Nm³/h                                   2. Kademe : 2,73 Nm³/h

 

Sıcak Hava Üreteci Gaz Bağlantısı:  1/2”

Meme Sayısı:  1 adet

Sıcak Hava Üreteci Giriş Basıncı :      Doğalgaz (Max:50-Min:17 mbar)

Lpg (Max:50-Min:25 mbar)

Sıcak Hava Üreteci Elektrik Besleme : 230 V, 50 Hz

Hava Debisi : 2600 m³/h

Güç :170 W

Fan Çapı : 350 mm

Ses Seviyesi : 56 dBA

Genişlik : 885 mm

Yükseklik :460 mm

Derinlik :695 mm

Ağırlık :55 kg

Sıcak Hava Üreteci Isıtacağı Alan : 150 m²

 

Shu 40 Sıcak Hava Üreteci Teknik Özellikleri

 

SICAK HAVA ÜRETECİ MODEL : SHU40

Nominal Isıl Güç :                                    1. Kademe : 21,1 kW / 19.100 kcal/h             2. Kademe : 36,7 kW / 31.560 kcal/h

Çıkış Gücü:                                             1. Kademe : 20,4 kW / 17.625 kcal/h             2. Kademe : 34 kW / 29.250 kcal/h

Doğalgaz Tüketimi :                                1. Kademe : 2,3 Nm³/h                                   2. Kademe : 3,68 Nm³/h

 

Sıcak Hava Üreteci Gaz Bağlantısı:  1/2”

Meme Sayısı:  1 adet

Sıcak Hava Üreteci Giriş Basıncı :      Doğalgaz (Max:50-Min:17 mbar)

Lpg (Max:50-Min:25 mbar)

Sıcak Hava Üreteci Elektrik Besleme : 230 V, 50 Hz

Hava Debisi : 3500 m³/h

Güç :210 W

Fan Çapı : 400 mm

Ses Seviyesi : 60 dBA

Genişlik : 885 mm

Yükseklik :520 mm

Derinlik :695 mm

Ağırlık :60 kg

Sıcak Hava Üreteci Isıtacağı Alan : 225 m²

 

*TABLO DEĞERLERİ YAKLAŞIK DEĞERLERDİR. ORTAMIN DURUMUNA GÖRE ( İZOLASYON , HAVA AKIMI , V.S.) DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR

Sıcak Hava Üreteci Jeneratörü Fiyatları” te bir düşünce

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn İbrahim Diker

   Şu an için sadece shu30 ve shu 40 sıcak hava jeneratörü üretmekteyiz. Testlerden sonra önümüzdeki aylarda 45 kw ve 60 kw da ürün gamımıza girecek. Ama şu an test aşamasında olduğu için malesef veremiyoruz.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Ramazan Duman;

   Sıcak hava jeneratörleri büyük alanların ısıtılması için tasarlanmış ısıtma cihazlarındandır. Konut kullanımı için pek uygun değildir. Eğer evinizin kış bahçesi varsa orada kullanabilirsiniz. Elektrikli sıcak hava üreteci şu an için ürün gamımızda bulunmamaktadır.

  • Ahmet Cuşan diyor ki:

   Merhaba ben bodrumdan yazıyorum 120m2 evim var evde kalorifer sistemi var ama petekler yok sizdeki sobalardan alsam nasıl kurulum yapabiliriz evde soba seliğisw yok onu bi şekilde halletmeye çalışırız

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Hakan bey merhaba;
   Isıtmak istediğiniz mekan anladığım kadarıyla fabrika . 2 adet shu 60 yetecektir. Sıcak hava üreteci ile ilgili fiyat teklifimiz ve ödeme şartları Yazılı teklif olarak mail adresinize gönderilmiştir. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Merhaba Birsen hanım;
   Sıcak hava üreteci fiyat teklifimiz belirtmiş olduğunuz mail adresinize gönderilmiştir. teşekkür ederiz

 1. Mehmet başar diyor ki:

  Merhaba Ferhat bey ben camiye alacaktım 90 metre² caminin genişliği üste kubbe yok düz acaba ne tür bir ısıtıcı önerirsiniz.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Merhaba mehmet bey;
   Eğer caminin yüksekliği 6 m yi geçmiyorsa sıcak hava üreteci düşünülebilir. İlk yatırım ve işletme maliyeti düşük olacaktır. Yanlız cemaat sayısı yoğun olmuyor ve belirli bir bölgede toplanıyorsa sermik radyant ısıtıcı da düşünebilirsiniz. Ani ısıtacağından doğalgaz tüketimi de düşük olur. Aşağıda bulunan linkten seramik radyant ısıtıcılarımızı inceleyebilirsiniz.
   https://www.acikalanisitma.com/product-category/seramik-radyant-isitici-fiyatlari/

 2. Mustafa diyor ki:

  Buyuk hacimli alanlarda urunleriniz kullanilirsa yeterli olur mu? 20 000 m3 hacme sahip bir fabrika diye dusunursek, hangi urunlerinizden kac adet almamiz gerekir? Dis alan isisi ortalama -10, ic mekan +16 duzeylerinde olmalidir.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Merhaba;
   6,7 metre yüksekliği geçmediği sürece sıcak hava üreteci uygun olacaktır. Cihaz seçimi ve yalıtım durumuna göre kaç sıcak hava jeneratörü kullanılacağı hesaplanabilir. Çok büyük alanlarda Shu 70 sıcak hava jeneratörü modelleri fiyat anlamında daha uygun olacaktır.

 3. Cahit BULU diyor ki:

  Merhaba Ferhat Bey. 200 metrekare genişliğinde, 5 metre yüksekliğinde olan cami için hangi sıcak hava üretecini önerebilirsiniz? En az gürültülü ve en uygun modeliniz hangisidir? Muş’ta kış mevsimi çok çetin geçtiği için, ona göre bir öneride bulunmanızı istirham ediyorum. Fiyat ve ödeme konusunda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 4. Kadir diyor ki:

  Merhaba…440 metre kare ..yükseklik 4.60 metre olan mescidi ısıtmak için ne tavsiye edersiniz…kurulum maliyeti ve sarfiyat hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

  • Emine kılıç diyor ki:

   Merhaba 100m2 kıraathanemiz var 100m2 alan 3 metre yuksek ligi var bu alanda hangı ısıtma yontemını kullanabılırız dogalgaz mevcut ısletmemızde

   • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

    Merhaba;
    100 m2 kapalı kıraathaneniz için yükseklikte uygun olduğundan gerek ilk yatırım gerekse de işletme maliyetleri açısından en uygun ve konforlu çözüm sıcak hava jeneratörüdür. İlgili sıcak hava üreteci ile ilgili fiyat teklifi mail adresinize gönderilmiştir.

 5. evren diyor ki:

  merhaba. L Şeklinde cafe baçemiz var…bi taraf 5 metre genişlik 10 metre uzunluk.diğer taraf 5 metre genişlik 15metre…1 adet hava üreticini ortaya koysak ortamı komple ısıtırmı acaba?saygılar

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Merhaba;
   Shu40 Sıcak Hava Üreteci ile ilgili fiyat teklifimiz mail adresinize gönderilmiştir. İlginize teşekkür ederiz.

 6. Şuayp diyor ki:

  Merhaba hocam
  Erzurum da 400 mt kare bir kafe mekanimiz mevcut bununla alakalı görüşmek isterim fiyat teklifiniz ne olur ve kaç adet gerekli olur bilgi verirmisiniz

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Merhaba;
   Seçilecek sıcak hava üreteci modeli tavan yüksekliği ve cafe duvar yada cam durumuna göre farklılık gösterecektir. Ya daha düşük bütçeli yüksek kapasiteli tek bir cihaz yada daha yüksek maliyetli iki adet küçük cihaz seçilebilir. İki adet küçük sıcak hava jeneratörü her ne kadar maliyetinizi arttırsa da daha konforlu bir ortam sağlayacaktır.
   0 332 234 24 99 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Cafe ısıtma sisteminize uygun yazılı teklif gönderebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir