Teknofer Elektrostatik Filtre

Teknofer Elektrostatik Filtre fiyat ve özellikleri

Elektrostatik Filtre hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki düğmeyi tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Aramak için tıklayınız 

 

     Elektrostatik Filtre fiyatı 864 $ ve kalitesiyle Bacasız davlumbaz sistemlerinde mekanik tesisat ve mühendislik firmalarının vazgeçilmezleri arasına girmeye adaydır.

 

Elektrostatik filtre fiyatlar

     Elektrostatik Filtreler koku tutucu sistemlerde opsiyonel olarak değerlendirilir. Çalışma prensipleri şöyledir; Elektrostatik filtreler plakalar arasında oluşturulan yüksek gerilim alanından faydalanarak, aralarından geçen havada bulunan yüklü parçacıkların elektrostatik çekim kuvveti ile plakalar tarafından yakalanması prensibi ile çalışır. Partikül tutma kapasiteleri oldukça yüksektir. Fan tarafından çekilen kirli hava kendi içinde bulunan yıkanabilir metal ön filtreden geçer. Bu filtre kaba toz ve yağ partiküllerini tutar. Daha sonra partiküllerin iyonize edilmesi prensibine göre çalışan elektrostatik filtre ye gelen havanın içerisindeki yağ, duman ve is yüksek gerilim şarzı ile negatif yüklenir. Negatif yüklenen kirli hava ikinci kademede bulunan pozitif yüklü alandan geçerken havada bulunan yağ, duman ve is partikülleri toplayıcı plakalar tarafından güçlü bir şekilde çekilerek filtre yüzeyine yapıştırılır.

     Hava temizleme santrallerimizde bulunan yüksek voltaj üniteleri özel tasarımlıdır. Bu üniteler 220 Volt ile çalışırlar. 300 Watt ve üzeri güçte 7.000- 15.000 volt aralığında yüksek gerilim üretirler. Özel tasarıma sahip yüksek voltaj üniteleri sayesinde elektrostatik filtrelerimiz oldukça güçlü filtreleme yapmaktadır. 

     Filtrelerin anot ve katot kanatçıkları, alüminyum malzemeden, şasesi ve kabini ise galvaniz malzemeden imal edilmiştir. Yüksek mukavemetli olması amacıyla tüm ek yerleri tig kaynağı ile birleştirilmiştir. Yırtılmaz, delinmez, yamulmaz, kırılmaz, dağılmaz bir yapıya sahiptirler. filtrelerimiz fiziksel bir etkiye maruz kalmadıkça yenisi ile değiştirmenize gerek yoktur. Kirlendiğinde yağ sökücü ve sıcak su ile yıkayarak tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Elektrostatik filtrelerimiz çift kademeli olarak imal edilebilir. Elektrostatik filtreler tek başlarına kullanılabildiği gibi koku tutucu santraller içerisinde de kullanılabilmektedir.

Elektrostatik Filtre Nasıl Çalışır?

 

     Elektrostatik filtre, duman ve koku partiküllerini filtrelemek için tasarlanmış çeşitli komponentlerden oluşur. Kirli hava üç farklı aşamadan geçirilerek tam manasıyla ayrıştırma sağlanır. Aşağıdaki diyagram, elektrostatik filtrenin nasıl çalıştığını gösterir.

 

Elektrostatik filtre nasıl çalışır
Elektrostatik Filtre Çalışma Prensibi
Tf elektrostatik filtre hücresi

   Kirli hava, ilk olarak kaba ön filtreden geçer. Bu sayede büyük partiküller gözenekli yapıya takılarak tutulur. Geride kalan 10 ile 0.1 mikron büyüklüğe sahip kirleticiler iyonizer yükleyicide negatif  elektrik yükü ile yüklenir. Toplayıcı hücreden geçen negatif yüklü parçacıklar pozitif yüklü plakalar sayesinde çekilerek toplanır. Zamanla biriken bu parçacıklar plakalardan süzülerek yağ tavasında depolanır.

   

Tf serisi Elektrostatik filtre Mevcut kanal ve fana montajı

     TF serisi ekolojik ürünler ön kaba filtre ve tek kademe elektrostatik filtreden oluşur. TF serisinde bünyesinde aktif bir emiş fanı bulunmaz. Mevcut havalandırması olan sistemlere kolaylıkla entegre edilebilir ve sonradan yapılmak istenen değişikliklere izin verir. TF serisi küçük boyutlara sahip olduğundan tavana ya da havalandırma kanalına asılarak kullanılabilir. Bu sayede cihaz kurulumu için yer sorunu ortadan kaldırılır.  

Tf serisi elektrostatik filtre sistemlerinin özellikleri
Tf Serisi Elektrostatik Filtre Teknik Özellikleri

 Elektrostatik Filtre Kullanım Alanları  

  •  Restoranlarda
  • Otellerde
  • Cafelerde
  • Endüstriyel Mutfaklarda
  • Barbekülerde 

sıklıkla kullanılmaktadır.

Elektrostatik Filtre Kullanım Faydaları

 

  •  Minimum yangın riski
  • Minimum bakım ve sarf gideri
  • Minimum çevre kirlenmesi
  • Minimum enerji sarfiyatı
  • Minimum verim kaybı

 

Elektrostatik Filtre İç Parçaları

 

Elektrostatik Filtre Kademeleri

     Elektrostatik filtreler, yapılan işe, davlumbaz ölçüsüne, mahale, insan yoğunluğuna, konuma ve bir çok etkene göre özel üretilen cihazlardır. İhtiyacın karşılanması adına bir çok filtreleme  sistemleri ile desteklenmektedir. 

     Kendi aralarında kademeli olarak artan ve koku – duman performansı açısından yeterlilik hedeflenen bu cihazlarda ana hedef süzülme oranını olabildiğince yukarı çekmektir.

     Tek kademeli – çift kademeli – üç kademeli ve üzeri olarak üretildiği gibi, hem elektrostatik filtrenin hem de diğer filtrelerin adetlerinde tasarım özel olarak dizayn edilmektedir. Yere ve kapasiteye göre, ihtiyacın karşılanması adına, üretmiş olduğumuz normal kalıpların dışında, tamamen özel tasarım üretimlerimiz de mevcuttur. Burada amaç, kullanıcının ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak ve kalıcı çözümler sunmaktır. Kapasite ve tasarımda yapılan özel çalışmalarla beraber, renk konusunda da müşterilerimizi elimizden geldiğince mutlu etmeyi amaçlamaktayız.

     Talep üzerine fan hariç, sadece ihtiyaca ve talebe göre, istenilen filtrelerin tek kabinde olduğu üretimlerimizle de havalandırma alanında müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamaktayız. Tek kademeli olarak üretilen ve geniş bir kullanım alanı olan basit bir “Elektrostatik filtre + Kartuş karbon filtre” ikilisinin yapabileceği çok iş olduğu gibi, doğru alanda ve doğru kapasite ile yüksek performansla çalıştığını da belirtebiliriz.

Paket Tipi Elektrostatik Filtreler

Teknofer Paket Elektrostatik Filtre Sistemleri

     Paket tipi elektrostatik filtreler, özel olarak tasarladığımız ve temel filtreleme ihtiyaçlarını karşılamak, yerden tasarruf etmek amacıyla ve “TAK-ÇALIŞTIR” mantığıyla ürettiğimiz cihazlardır. Sistemi ve kullanımı basit olduğu kadar, verimi yüksek ve performans açısından, parça parça birleştirilerek kullanılan modellemelere göre daha verimlidir. Bunun nedeni, cihazın tasarımı, iç aksamın dizilimi ve kabinin ölçüleri göz önünde bulunduralak, hava akışı özenle hesaplanır ve cihazın içerisinde kullanılacak olan fanın seçimi bu etkenlere göre yapılır.

Paket elektrostatik filtrelerde, ithalat ve ihracat alanında çalışmakta olduğumuz gibi, alıcı için nakliye masrafları göz önünde bulunduralarak, cihaz ebatları, performans ve verimlilikten taviz vermeksizin, olabildiğince küçük tutulmuş olup, hacim – ağırlık dengesi tamamen alıcı çıkarları gözetilerek hesaplanmıştır.

     Paket tipi elektrostatiklerde kullanım ve montaj pratikliğini görmeniz için aşağıdaki görseli inceleyiniz. Kanal hattının cihaz ile bağlantı noktası hayati önem taşımaktadır. Hava hızının düşmesini veya istenilen seviyeye gelmesini sağlayıp dağılımın eşit olması adına dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Aksi taktirde yanlış bağlantılar, cihazın performansını olumsuz etkilemekte ve süzülme oranını aşağı çekmektedir. Kanal uzunluğu, çapı – genişliği, dirsekler ve bunun gibi birçok etken detaylı hesaplanmalı, cihaz kapasitesinin belirlenmesinde bunlarında göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Teknofer Koku Tutuculu Çift Kademeli Elektrostatik Filtre Sistemleri

Santral Tipi Elektrostatik Filtreler

Elektrostatik Filtre Nasıl Çalışır

     En yoğun koku – duman kavramının yaşandığı, klasik bir elektrostatik filtrenin yetersiz geldiği büyük projelerde ürettiğimiz bu güçlü tasarım, içerisine yerleştirilmiş ve hava akışını en üst düzeyde süzen filtrelerle donatılmış, dış ortama dayanıklı güçlü tasarıma sahip Santral Tipi Elektrostatik Filtredir.

     Tüm aksamı içerisinde bulunan bu cihaz, tek parça olarak ve TAK ÇALIŞTIR mantığıyla üretilir. Montaj bağlantısı sonrasında hemen kullanıma geçilebilir.Cihaz seçiminde bazı etkenler ön plana çıkmaktadır.

    Aşağıdaki tabloda, ihtiyacınızı karşılaması adına seçiminizde yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı detayları göstermek istedik. Yapılan işin ve mekanın detaylarına göre bizimle iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz.

Elektrostatik Filtre Seçimi

Konu ile İlgili Diğer Makaleler

Teknofer Yerden Isıtma Starforu

Teknofer özel folyo kaplı yerden ısıtma straforu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Teknofer Yerden Isıtma Straforu

Teknofer özel folyo kaplı yerden ısıtma starforu

Oksijen Bariyerli Yerden Isıtma Borusu

Oksijen bariyerli pe-rt yerden ısıtma borusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir