Yerden ısıtma Straforu folyolu Teknofer Fiyatları

Teknofer yerden ısıtma straforu folyolu fiyat ve özellikleri

yerden ısıtma straforu folyolu hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki düğmeyi tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Aramak için tıklayınız 

 

     Teknofer Yerden ısıtma straforu folyolu fiyatı 2,36 € ve kalitesiyle yerden ısıtma sistemlerinde mekanik tesisat ve mühendislik firmalarının vazgeçilmezleri arasına girmeye adaydır.

     Yerden ısıtma sistemlerinde neden folyo kaplamalı strafor kullanmalıyız? 

gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Montaj Kanalları

     Teknofer yerden ısıtma straforu panelleri kenarlarında bulunan erkek dişi kanallar sayesinde düz panellerde olduğu gibi zemine sabitlemekte uğraşılmayacağından işçilikten ve zamandan büyük kazanç sağlanacaktır.

         Bilindiği gibi yerden ısıtma borularından alınan ısı borular arasındaki mesafeyle yakın ilişki içerisindedir. Dolayısıyla alttan ısıtma sistemlerinde düz strafor kullanımlarında her ne kadar lama klips gibi bağlantı elemanları kullanılsa da yumuşak malzeme yapısından üzerine basıldıkça borular yerlerinden çıkar.  Bazı yerlerde çok yakınlaşıp uzaklaşacaktır.Bu durum borunun her bir metresinden alınan ısıyı etkilediğinden yüzey konfor sıcaklığını olumsuz etkileyecektir.

     Teknofer yerden ısıtma straforu üzerinde bulunan mantar yapıları sayesinde yerden ısıtma borularının sabitlenmesini kolaylaştırarak çok daha homojen ısıtma sağlayacaktır.

 

NOT : Altta Bulunan Yerden ısıtma straforu sistemlerinde yapılan hatalar konusundaki videomuzu izlemenizi Önemle tavsiye ederiz!

 

     

 

      Teknofer yerden ısıtma straforu nun en önemli özelliği ve rakiplerine üstünlüğü üzerinde bulunan özel folyo kaplamasından gelmektedir. Üzerinde bulunan folyo kaplama 1 m² alanda binlerce oluşan prizleme suyu da denen şap suyunun şap betonuna ulaşarak ısı köprüleri oluşturmasını önler. Bu da yakıt ekonomisine çok büyük katkılar sağlamasıdır.

     Bunun yanı sıra Üzerinde bulunan folyo kaplama yansıtıcı yapısıyla ısınan yerden ısıtma borusundan kaynaklanan ışınımı yansıtarak yakıt tasarrufu sağlar.

yerden ısıtma straforu fiyatları
Teknofer yerden ısıtma paneli şap hücreleri

    

  Teknofer , kaliteden ödün vermeyen iş partnerlerimiz için tasarladığımız, sahip olduğu taşıyıcı ayakları ve şap kanallarıyla tam bir mühendislik harikası mükemmel bir yerden ısıtma malzemesidir.

     Bilindiği gibi düz strafor kullanımlarında üzerinde bulunan şap ağırlığıyla yerden ısıtma borusu strafora gömülür. Borunun alt yüzeyinden yeterince fayda sağlanamayacaktır. Teknofer panel mantarlar arasında bulunan taşıyıcı ayaklar sayesinde yerden ısıtma borusunu yukarda tutar. Özel tasarlanmış şap kanallarıyla şap betonunu borunun alt yüzeyine de yayarak çok daha fazla şap betonuyla boru yüzeyinin temasına olanak sağlar. Isı transfer yüzeyini arttırır. Daha az boruyla daha fazla ısı transferine imkan sağlayarak çok daha az yakıtla mükemmel bir ısıtma gerçekleştirir.  

 

Teknofer Yerden ısıtma straforu Paneli Özellikleri 

Hammadde   :  Eps/Polistren Köpük

Yoğunluk : 26 Dansite (26 kg/m3)
Isı İletkenlik DEĞERİ : 0,036 W/mK
Kaplama : Polistren ve polietilen karışımı folyo
Ölçüleri  : 720 mm X 720 mm = 0,51 m2 /Adet
10 Adet = 1Paket  : 1Paket = 5,1 m2
Taban Kalınlığı  : 20 mm.
Set Mantar Kalınlığı : 20 mm.
Yüzeyde İzolasyon Kalınlığı :  30 mm Toplam kalınlık 40 mm
Setler arası Modülasyon Aralığı : 60 mm – 120 mm – 180 mm – 240  mm.

yerden ısıtma straforu erkek dişi kanallar
Montaj Kanalları

     Klasik Yerden ısıtma  sistemlerinde kullanılan düz strafor dübellerle yere sabitlenmelidir. Aksi takdirde yerden ısıtma boruları döşendiğinde katlanacak, beraberinde Yerden ısıtma straforu nuda kaldıracaktır. Yerden ısıtma Straforu nu tabana sabitlemek için taban betonuna açılması gereken dübel delikleri oldukça zahmetli bir işlemdir.

     Uygulamalarınızda Teknofer paneli kullanırsanız, Panellerimizin kenarlarında bulunan erkek ve dişi kanalları üst üste geçirerek çok daha basit montaj imkanına sahip olacaksınız. Bu özellik size hızın kazançla doğru orantılı olduğu günümüzde işçilikten ve zamandan büyük avantajlar sağlayacaktır.

mantrsız yerden ısıtma straforu modülasyon hatası
yerden ısıtma modülasyon hatası

    Teknofer Zeminden ısıtma Straforu üzerinde bulunan mantar tabakalar en önemli özellikleri arasındadır. Zeminden ısıtma uygulamalarında kullanılan borulardan her bir metreden aldığınız ısı, döşenen boru aralıkları birbirine yaklaştıkça azalırken uzaklaştıkça artacaktır. Dolayısıyla uygulamayı yapacak olan montaj ekibi, düz strafor kullanımında her ne kadar lama klips gibi ekipmanlar kullansa da starforun yumuşak yapısından dolayı üzerinde gezerken borular kurtulur.  Adeta bir yılan gibi bazı yerlerde birbirlerine çok yaklaşırken bazı yerlerde ise uzaklaşır. Bu da homojen olmayan sıcaklık dağılımlarına sebep olur. Üzerinde bulunan mantar yapı boruları sıkıştırırken , kurtularak boru aralıklarının bozulmasına ve sıcaklık dağılımındaki dengesizliğe izin vermez.

 

 

 

yerden ısıtma straforu mantarlı ve folyolu
Teknofer özel folyo kaplamalı yerden ısıtma straforu

     Teknofer zeminden ısıtma Straforu rakipleri arasından sıyrılmasını ve maksimum verimli yerden ısıtma paneli olmasını sağlayan belkide en önemli özelliği, panellerin üzerinin koruyucu özel bir folyo tabakasıyla kaplanmış olmasıdır.

           Bilindiği gibi klasik düz straforlu yerden ısıtma uygulamalarında, strafor üzerine naylon serilerek boru naylonun üzerine döşenmelidir. Burada Naylonun görevi, Şap içerisinde oluşan prizleme suyu diye adlandırılan şap suyunun kat betonuna ulaşarak ısı köprüleri oluşturması ve strafora zarar vermesini önlemektir. Üzeri folyo kaplı olmayan mantarlı straforlarda, mantar yapılarından dolayı naylon serilemeyecektir. Mecburen boru strafor üzerine tutturulacak ve oluşacak şap suyu strafora zarar verir. Taban betonundan ısı köprüleri oluşturarak binanın enerji verimliliğini önemli ölçüde bozacaktır.

          Teknofer Yerden ısıtma straforu mükemmel yapan bir diğer küçük ayrıntı ise mantarların arasında kalan küçük ayaklardır. Bilindiği gibi düz straforun üzerine boru döşendiğinde şapın ağırlığıyla boru strafora gömülecek ve strafor çok iyi bir yalıtım malzemesi olduğundan, borunun alt yüzeyinden şapa ısı geçişi çok azalacaktır. Yani borunun yaklaşık beşte birinden verim alınamayacaktır. Teknofer Yerden ısıtma Straforu panellerinde ise mantarlar arasında kalan küçük ayaklar boruyu yukarıda tutarken, mantarların ortasında kalan yuvarlak kanala şap girerek borunun tamamen şap tarafından sarılması sağlanmaktadır. Teknofer Zeminden ısıtma Straforu nun bu özelliği aynı PK Radyatörle PKKP Radyatör arasındaki fark gibi verimi maksimuma çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde boruların ölü noktaları minimuma indirilirken, ısı transfer yüzeyleri arttırılarak mekanın ısınmasını sağlayan şapa çok daha az boruyla çok daha fazla ısı transferi sağlanmaktadır.   

 

 1. Ahmet Turan diyor ki:

  Merhaba yerden ısıtma straforu ihtiyacımız var. Düz eps strafor ve mantarlı strafor konusunda kararsız kaldık. Çok farkedermi kullanım açısında?

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Ahmet Turan;
   Düz straforlarda modülasyonda sorun yaşayabilirsiniz. Biliyorsunuz düz straforlarda yerden ısıtma borularını strafor üzerine lama klipslerle tutturmanız gerekmektedir. Straforlar yumuşak malzemeler olduğundan üzerine bastığınızda yerlerinden çıkar ve boru aralıkları değişir. Bu da düzensiz ısıtmalara neden olur. Yeni nesil mantarlı yerden ısıtma straforlarında borular mantar yapılardan çıkamayacağı için daha düzgün bir modülasyon vermenize olanak sağlanır. Yukarıda gömülü olan videomuzu izlemenizi öneririz.

 2. mustafa şenol diyor ki:

  Merhabalar strafor almayı düşünüyorum. Ankaraya gönderebiliyormusunuz? Bir pakette kaç adet strafor var ve ne kadar alan kaplar?

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Mustafa ŞENOL,
   Yerden ısıtma straforlarımızı Türkiye’nin her iline ve yurt dışına gönderiyoruz. Müşteri açısından hesaplı olabilmesi için kamyonda yük üzeri parsiyal yük olarak gönderilmektedir. Folyo kaplamalı yerden ısıtma straforlarında 1 pakette 10 adet panel bulunmakta olup bir plakası 0,51 m2 alan kaplamaktadır.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Okan AYDIN,
   Folyo kaplamalı yerden ısıtma straforlarımız 2 cm taban kalınlığı, 2 cm de mantar kalınlığı toplam 4 cm dir. Türkiye’nin her yerine sevkiyat yapmaktayız. Nakliye konusunda size daha çok yardımcı olabilmek adına, şehirler arası yük kamyon ve tırlarıyla parsiyel yük olarak gönderilmektedir. Böylelikle nakliye maliyetleriniz oldukça fazla düşmektedir.

 3. mahmut taşdelen diyor ki:

  merhaba yeni bir ev yaptırıyorum yerden ısıtma ve petekli sistem konusunda kararsız kaldım. maliyet farkı çok varmıdır. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Mahmut TAŞDELEN,
   İmkanınız varsa yerden ısıtmayı tavsiye ederim. Belki bir miktar daha pahallıya malolur ama konforu çok daha iyi olur. Eğer fransız pencere ve balkonsa radyatörleri iç duvarlara asmanız gerekir. Bu durum ısınma konforunuzu bozar ve yakıt tüketiminizi arttırır. Ayrıca iç duvara yerleştirdiğiniz radyatörler mimari olarak mobilya dekorasyonlarınıza çok büyük sorunlar çıkartarak kullanım alanlarınızı daraltacaktır. Getiri ve yatırım olarak düşünürsek kesinlikle yerden ısıtmayı tavsiye ederim.
   Yukarıda bulunan videoyu izlerseniz orada daha ayrıntılı bilgiler verilmiştir.

 4. ahmet balcı diyor ki:

  Selamınaleyküm video çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederim bir şey sormak istiyordum. yerden ısıtma yaptıktan sonra üzerine dökülecek şapa her hangi bir şey katmaya ihtiyaç varmıdır. Ustam katkıdan falan bahsetti faydası olurmu sizce?

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Ahmet BALCI,
   İsteğe bağlı olarak şapa şap katkı maddesi katabilirsiniz. Tabi bu bütçe meselesi, en iyinin sonu yoktur. Burada ne kadarlık bir bütçeyle ne kadar çok fayda sağlarız hesabını yapmak lazım. Folyolu strafor , kaliteli boru , kenar izolasyon bandından sonra bütçeniz kalırsa tabi tavsiye ederiz. Burada şap katkı maddesi şap içerisindeki gözenekleri kapatarak daha iyi bir ısı iletimini sağlar. Ayrıca şapın gevrek kırılgan yapısını azaltır, çatlamaların önüne geçer.
   DIN 18560 uyarınca çimento şapları için katkı malzemesi malzemesi Yanmaz, klorid içermeyen, modifiye edilmiş poliglikolether dir. Çimento şapının plastikleştirilerek uygulanmasının kolaylaştırılması, su-çimento oranının iyileştirilerek kırılmaların azaltılmasıdır.
   Şap katkı madesi nın kullanımı Her cm flap yüksekliği ve m2 yüzey için 0,035kg /m2 kullanılmalıdır.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Turgut AKTAŞ;
   Yerden ısıtma kaç derece olmalı dır? derken oda sıcaklığındanmı bahsediyorsunuz gönderdiğiniz su sıcaklığındanmı?
   Eğer oda sıcaklığından bahsediyorsanız, tamamen sizin konforunuza kalmış. Radyatörlü ısıta sistemlerinden 22 derece oda sıcaklığından aldığınız konforu yerden ısıtmada 20 derece alırsınız. Oda sıcaklığında her bir derecede % 6 yakıt sarfiyatına neden olduğundan yakıt tüketiminizde düşecektir.
   Yerden ısıtma borularına göndereceğiniz su sıcaklığundan bahsediyorsanız 55 dereceyi geçmemeniz önerilir. Eğer geçerse yüzey kaplamalarınızda zarar söz konusu olabilir.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Sn Emrullah Kaya
   2600 m2 strafor almanız gerkiyor. Yerden ısıtma borusu miktarını borular arasında vereceğiniz modülasyon aralığına göre hesaplamak gerekiyor. Yerden ısıtma da bilhassa yoğuşmalı cihazlar ve ısı pompalarında düşük işletme sıcaklığında çalışma yakıt açısından çok önemli. Düşük sıcaklıkta evi ısıtmak için de yerden ısıtma borularını sık döşemek gerekiyor. Bizim tavsiyemiz yaklaşık 12 13 cm aralıklarla döşenmesi. O şekilde düşünüyorsanız 2600 m2 ısıtılacak alan için 18.200 mt civarı boru kullanmanız yeterli olacaktır. Aşağıda bulunan linkten döşeme sırasında uygulanacak tavsiyelerimizi de seyretmenizi öneririz.

 5. Vildan sayali diyor ki:

  evimi yerden ısıtma döşemesi için ne kadar ağırlıkta malzeme kullanılır ( ev 40 yıllık 100 m2 )(3 katlı bina tonaj olarak eve ağır mı gelir)

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Betonerme ev ise çok bir sorun olacağını düşünmüyorum. ama bir inşaat mühendisine statik hesabı için danışmanızda fayda var.
   Yerden ısıtma straforu çok bir yük getirmez fakat üzerine dökülecek şap bir yük getirecektir. Zeminden ısıtma sistemleri halihazırda oturulan evlerde biraz güç olmaktadır. Yerden ısıtma straforu ve üzerine atılaçak şap ile yaklaşık 8 cm lik bir yükselme olacaktır. Tavanın basık kalması ve kapı geçişlerinde problem olabilir. O hususlara dikkat etmek gerekir.

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Kalorifer sobaları nda elektrik tüketimi sadece pompa ve fanda olmaktadır. Fanın elektrik tüketimi çok çok azdır. Pompanın elektrik tüketimi de seçiminize göre değişir. Genelde 25-6 pompalar kullanılmakta onlara yaklaşık saatte 100 watt güç çekmekte. Yani eski tungsten ampullerin elektrik tüketimi kadardır yaklaşık.

   • Fikret Aslan diyor ki:

    Merhaba öncelikle sağlıklı bir yıl diliyorum.Yerden ısıtma için 3200 m pert boru ve 550 m2 strofor fiyatı verirmisiniz

    • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

     Merhaba Fikret bey;
     Teşekkür ederiz. Talebiniz doğrultusunda hem folyosuz hem de folyo kaplamalı yerden ısıtma straforu ve 5 katmanlı yerden ısıtma borusu için alternatifli fiyat teklifleri hazırlanarak mail adresinize gönderilmiştir. Göndermiş olduğumuz fiyat teklif formatlarında boru tutucu u klips ve kenar izolasyon bandı birim fiyatlarını da görmektesiniz. Dilerseniz onları da değerlendirebişlirsiniz. Bilhassa kenar izolasyon bandı ucuz ama çok önemli bir üründür. Konu ile alakalı bilgilendirici videomuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.
     https://www.youtube.com/watch?v=LayMVEDqdHo&t

  • Ferhat ÖRS Makine Mühendisi diyor ki:

   Merhaba ; eviniz için yaklaşık 80 metre kare yerde ısıtma straforu yetecektir. İlgili linkten folyo kaplamalı yeredn ısıtma straforları ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.
   Yerden ısıtma borusu için imhkanınız var ise beş katmanlı yerden ısıtma borularını öneririm. Yine ilgili linkten ulaşabilirsiniz.
   Eğer yoğuşmalı kombi kullanacaksanız 13 er cm boru aralığı ile döşeyebilirsiniz. yaklaşık 560 metre civarı oksijen bariyerli yerden ısıtma borusu gerekir.
   0 545 291 83 73 ya da 0 332 234 24 99 nolu telefondan bize ulaşabilirseniz yerden ısıtma straforu + yerden ısıtma borusu + boru tutucu u klips ve kenar izolasyon bandından oluşan paket olarak yazılı teklif gönderebiliriz.İlginize teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir